Przebieg procesu generowania azotu.

Zalety generatora N2:

  • Żywotność: 10-15 lat;
  • Stężenie azotu: 95-99.9995% stałego źródła azotu, stabilne stężenie gazu, niskie koszty utrzymania.
  • Zawory: importowane niemieckie lub wysokiej jakości wyprodukowane w Chinach;
  • PLC: Siemens S7-200 smart;
  • Sito molekularne: wysokowydajne i wysokiej jakości sito molekularne, z połączoną technologią napełniania rdzenia blizzard i oryginalną zintegrowaną strukturą złoża sita molekularnego, żywotność sita molekularnego jest większa jak 8-10 lat bez wymiany;
  • Automatyzacja: automatyczne sterowanie PLC; automatyczne pobieranie gazu; przypomnienie o wymianie części eksploatacyjnych; osuszacz, automatyczne rozładowanie filtra; pneumatyczny przełącznik zaworu jest automatycznie sterowany przez programowalny sterownik; 

Zalety ogólne: niski koszt sprzętu, mała objętość, niewielka waga, prosta obsługa, wygodna konserwacja, niskie koszty eksploatacji, szybka produkcja azotu na miejscu (30 minut), wygodny przełącznik i brak zanieczyszczeń.

Parametry techniczne:

Specyfikacja:

1. Kompresor.

2. Zbiornik główny.

3. Osuszacz:

4. Zestaw filtrów:

5. Drugi zbiornik powietrza:

6. Generator azotu:

7. Zbiornik buforowy azotu:

8. Bezolejowy wzmacniacz ciśnienia:

Proces i proces PSA.

Adsorpcja zmiennociśnieniowa to zaawansowana technologia separacji gazów, która w dzisiejszym świecie jest niezastąpiona przy dostarczaniu gazu. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja azotu wykorzystuje wysokiej jakości importowane sito molekularne (CMS) jako adsorbent, który adsorbuje tlen, dwutlenek węgla, wilgoć w powietrzu, a azot nie jest łatwy do adsorbowania.

W przypadku równowagi adsorpcyjnej, gdy dowolny adsorbent adsorbuje ten sam rodzaj gazu, im wyższe ciśnienie gazu, tym większa ilość zaadsorbowanego adsorbentu, w przeciwnym razie, im niższe ciśnienie, tym mniejsza ilość zaadsorbowana. Jak wspomniano powyżej, zastosowanie sprężonego powietrza o wyższym ciśnieniu, adsorpcja tlenu, dwutlenku węgla, wilgoci itp. Wzrośnie, co może poprawić wydajność adsorpcji sita molekularnego.

Krzywa różnicowa wielkości adsorpcji węglowego sita molekularnego dla tlenu i azotu pod różnymi ciśnieniami w określonym czasie jest następująca:

W urządzeniu do wytwarzania azotu z węglem molekularnym PSA znajdują się dwie wieże adsorpcyjne wypełnione węglowym sitem molekularnym. Czyste i suche sprężone powietrze wchodzi do urządzenia wytwarzającego azot z adsorpcją zmiennociśnieniową i przepływa przez wieżę adsorpcyjną wypełnioną węglowymi sitami molekularnymi (CMS). Sprężone powietrze przepływa przez wieżę adsorpcyjną od dołu do góry, a sito molekularne ma różne siły adsorpcji dla azotu i tlenu pod różnymi ciśnieniami. Tlen, woda, dwutlenek węgla i inne składniki są adsorbowane na mikroporach węglowego sita molekularnego, a niezaadsorbowany azot przechodzi przez wieżę adsorpcyjną. Jest wzbogacany na wylocie i staje się produktem gazowym, który wypływa z górnego końca wieży adsorpcyjnej i wchodzi do zbiornika buforowego. Po pewnym czasie węglowe sito molekularne w wieży adsorpcyjnej jest nasycone i wymaga regeneracji.

Regenerację uzyskuje się przez zatrzymanie etapu adsorpcji i zmniejszenie ciśnienia w wieży adsorpcyjnej. Po krótkotrwałym wyrównaniu ciśnienia w wieży adsorpcyjnej, która zakończyła adsorpcję, ciśnienie zostaje obniżone, a zaadsorbowany tlen, woda, dwutlenek węgla i inne składniki są usuwane w celu zakończenia procesu regeneracji.

Dwie wieże adsorpcyjne na przemian wykonują adsorpcję i regenerację w celu wytworzenia produktu azotowego o stabilnym przepływie i czystości. Przełączenie dwóch adsorberów jest automatycznie uzupełniane przez inteligentne sterowanie układu sterowania.